18 Şubat 2012 Cumartesi

Tığ işi örgü yatak örtüsü

Çok becererikli,elinden her türlü iş gelir tipler var ya işte ben onlardan değilim:) Ama,kolay öğrenebilirim.Peki, aşağıdaki basit modeli ördüğün için mi kendini övüyorsun derseniz, evet öyle...Her bünyenin övülmeye ihtiyacı vardır ve kendim yapıyorum bu işi :) Daha önce müthiş sabır gerektiren güllü yastıkları yapmıştık.Neden yatak örtüsü yapamayayım diye düşündüm.Bu sefer tek başıma devam etmeye karar verdim, Ayşe ve Gülseren beni yavaşlatıp, becerilerimden faydalanıyorlardı grubu dağıttım:)Önce çift kişilik yatak örtüsü olarak başladım,45 parça ördüm.Sonra yaz geldi bir kenara kaldırdım,kalan ipleri kayınvalideme devrettim.50 tane kadar ördü ama daha onları birleştiremedim.Aşağıdakiler benim yaptıklarım,bitmiş halini seneye yayınlarım artık:)Görüldüğü gibi 45 parça tek kişilik bir yatağı bile kaplamıyor...


Bitmiş hali 132 parça.Astar dikmedim.Bu hali daha hafif ve kullanışlı.Daha fazla fotoğraf için şuradaki yazıma bakabilirsiniz.

3 yorum:

 1. selamlar... blogunuzu ilk defa gezdim dolaştım çok samimi buldum ee çok da beğendim: ) bende de aynen buna benzer bir örtü macerası var. 2 sene önce başladığım ama henüz bitiremediğim yakşalık 1 senedir nerde olduğunu bile hatırlayamadığım.. ben de heveslendim şimdi.. ahh bir vaktim olsa da bitirsem: ) ben de beklerim bloguma ... sevgiler..

  YanıtlaSil
 2. Öncelikle örtünün nerede olduğunu bulmakla başlamak gerekli sevgili Yasemin :)örgü bir şekilde aralarda dolanırken birisi haline acıyıp devamını getirebilir,tamamlayabilir.ben bu taktiği kullanıyorum.Güzel yorumun için teşekkür ederim :)

  YanıtlaSil
 3. Hello there, I check your web-site frequently. Your article writing style is superb.
  keep doing what you're doing! I will be sure to check you out again.
  Also see my webpage :: female viagra

  YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...