• Bir bakkal dükkanını aratmayacak ürünlerim var.Çocukluğumun güzel anılardan biri de sarelle çeşmesiydi..O zamanlar çikolata musluğuna ağzımı dayayıp kana kana çikolata içmeyi hayal etmişimdir.Şimdi düşüncesi bile şekerimi yükseliyor.

  Bir bakkal dükkanını aratmayacak ürünlerim var.Çocukluğumun güzel anılardan biri de sarelle çeşmesiydi..O zamanlar çikolata musluğuna ağzımı dayayıp kana kana çikolata içmeyi hayal etmişimdir.Şimdi düşüncesi bile şekerimi yükseliyor.

 • Lions

  Lions

 • Snowalker

  Snowalker

 • Howling

  Howling

 • Sunbathing

  Sunbathing

14 Ekim 2013 Pazartesi

Bayramda anne mutfağı dekorasyonu

Bayramın birinci gününde çoluk çocuk kayınvalidemlerde toplanıp kalabalık bir kahvaltı yapardık.Bu yıl kayınvalidem bizden ayrı takılmaya karar verdi ve Ürgüp'te bağbozumu şenliklerinin şeref konuğu oldu :).Ben de vicdanı sızlasın da geri dönsün diye onun boş mutfağını çektim.


Mutfağın nasıl olacağına 2 yıl önce birlikte karar verdik.Meşe ve kiraz arası bir renk ile beyazı karıştırdık.


Bu tezgah normalde hiç boş olmaz.Bir kenarda poğaça konmuş saklama kabı,içi ceviz dolu bir kap ve ceviz kıracağı  her zaman hazırdır.Ocağın üzerinde de iki tencere yemek olmazsa olmaz.İtiraf ediyorum,eğer işyerinde çok yorulmuşsam arayıp yemeği sormuşluğum,yemek güzelse bu mutfağa baskın yapmışlığım çoktur.Evlerimiz çok yakın çünkü...


Pencereleri ahşap görünümlü pimapenlerden seçmiştik.


Masanın her zaman bir örtüsü olur ama ben nerede olduğunu bulamadım.


Damacana kılıfını nereden aldığımdan, şuradaki yazımda bahsetmiştim.


Spotlar çok kullanılmıyor.Genelde aspiratörün lambası kayınvalidemin birinci tercihi oluyor.Duvar seramiklerini Vitra'dan almıştık.


Çekmece ve dolapların içine özel bir çok düzenleyici kullandık.Bu da tabaklar için olanı...


Masayı dolap renklerine uygun olarak yaptırmak aklımıza sonradan geldi.Neyseki masa örtüsü kullanılınca renk farkı ortadan kalkıyor.


Lambayı yazın rahat etmek için pervaneli olanlardan düşünmüştük malum İzmir sıcağı pek meşhurdur.O zaman istediğimiz gibi pervaneli lamba bulamamıştık sonra da unuttuk galiba.


Herkese sevdikleriyle birlikte,mis gibi kızarmış ekmek kokularının ve çay bardağı şıngırtılarının olduğu masalarda yapılan güzel bayram kahvaltıları diliyorum.İyi bayramlar...

2 yorum:

 1. çok şık görünüyor bayıldım.Güzel blog takipteyim.. Ayrıca Bumerang ödülleri en uzman blog adayıyım sayfamı beğenip desteklersen çok sevinirim. link: http://bumerang.hurriyet.com.tr/bumerang-odulleri/43355.htm

  YanıtlaSil
 2. Desteklerim tabi neden olmasın.

  YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...